Noc kostelů 2012

16:00 – 18:00 Kdo si hraje nezlobí - Orel a Skaut pro děti                                              Hry a zábava pro děti pod širým nebem,                                                  jen pár kroků od kostela na farním dvoře.

16:00 – 21:00 Stoupej k výšinám!                                                                                      Výstup na kostelní věž pro odvážné.                                                        Můžete si prohlédnout část  věže, hodiny a zvony.

16:00 – 23:00 Skvosty našeho kostela                                                                             Přijďte poznat krásu liturgických nádob a rozmanitost                          starých knih.                                                                                              Fotookénko – 1. svaté přijímání od roku 1942.

18:00 – 18:10 Nechte zvony znít                                                                                                                                                           Zahájení Noci kostelů zvoněním zvonů.

18:15 – 19:00  Litanie k Božskému srdci a mše svatá

19:00 – 19:30  Volná prohlídka kostela

19:30 – 20:00 Světem běžím dál…                                                                                                                                                         Půlhodinka se skupinou Fakt jo

20:00 – 20:30 Komentovaná prohlídka

20:30 – 21:00  Volná prohlídka kostela

21:00 – 21:30  Církevní rok … různé barvy … různá hudba                                                                                                                 P. Hynek Šmerda

21:30 – 23:00 In vino veritas                                                                                                                                                                  Otevření farního sklepa a řízená degustace (mešních) vín.

21:30 – 22:30 Volná prohlídka kostela

22:30 – 23:00 Uprostřed noci - tma a ticho                                                                                                                                         Možnost zažít atmosféru ztemnělého kostela osvíceného jen světlem svíček.

23:10 "Ó Pane, zhasíná den…"                                                                                                                                                Modlitba před spaním ve farním sklepě.

 Psaní modlitby – světlo naděje

 Napište na připravený lísteček vlastní prosbu, problém či přání.                                                                           Křesťané svěřují své prosby a životní problémy Bohu.                                                                                     Lístky s Vašimi prosbami přineseme v neděli mezi obětními dary chleba a vína Bohu.                                           Nebo jenom zapalte svíčku jako symbol prosby, díků či nového rozhodnutí.